Friends of the Asian Elephant

Another charity I am peripherally involved with and can vouch for as completely legitimate is the Friends of the Asian Elephant, founded by Soraida Salwala, a well-known local elephant activist. Among its projects is the world’s first elephant hospital.

Much of the website is in English, plus there are English-language updates here, including perhaps the hospital’s most famous patient, Motala, who stepped on a landmine while working in logging across the border in Burma in 1999. She was successfully fitted with a prosthetic device.

There is a link on the website to donation information, and you can see that page is here.

I can’t view the page right now, but I’ll be happy to donate once it starts loading properly.

Is it loading yet? Works okay here.

Yes, it’s working now.

тут песни из кинофильмов как хорошо подняться в облака скачать
песни из кинофильма одна ночь любви скачать бесплатно
скачать книгу александра невского фитнес в голливуде. секреты кинозвезд
кино цой музыка скачать
скачать песнюиз кинофильма эх водевиль, водевиль
меня зовут арлекино скачать бесплатно

Потом отец заглянул во вторую комнату — спальню. Огромный матрас, укрытый шелковыми простынями, он комментировать не стал, а лишь заметил:— А почему не Бенсон? Позавчера я слышал, что он получил четвертую звезду и стал вашим заместителем.— Ну? — требовательно произнес он. Опомнившись, я козырнул.Председатель правления кивнул:Сам Гарсия находился под охраной в медицинском изоляторе. Психиатр диагностировал у него сильное нервное истощение. Многие считали, что теперь на летной карьере Гарсии можно ставить большой жирный крест. Несмотря на искренние заверения друзей и коллег, я все же чувствовал себя отчасти виноватым в том, что он так глупо и бессмысленно испоганил свое будущее.
скачать бесплатно кино ворошиловский стрелок
скачать фото букинов
скачать 3d модель фасада кинотеатра